marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W branży złotniczej znajdziemy dużo firm. Jakie cechy łączą ich produkty? Po pierwsze metale, które zużywają do produkcji biżuterii, a także którymi dodatkami je wykańczają. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę zdobienia. Skategoryzujemy je i krótko przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Projektanci z reguły umieszczają je w tańszych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także nieznacznie cięższe od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą tego materiału jest zagraniczna firma Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny chętnie używany dodatek. Samą cyrkonię wytwarza się całkowicie syntetycznie. Jest bardzo gęsta, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W złotnictwie sama cyrkonia znany jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą jest atrakcyjna cena.

Szlachetne Kamienie – najcenniejsze z rodziny dodatków wkładanych w wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w przyrodzie całkiem sporo. Jednak w tym wpisie zawęzimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja minerału – berylu. Dla laików, tak to ten zielony. Cieszy się popularnością jubilerów, ale także kolekcjonujących kamienie. Jest niezwykle twardy, ale także łupliwy.

Rubiny są nieomalże najdroższym z rodzai kamieni, ponadto przynależą do grupy korundów. Znane są z niebywałej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w ich nierzadko można dostrzec rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w przemyśle jubilerskim. Identycznie do szafirów należą do rodziny korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Duża ilość złotników tworzy go syntetycznie.

Diamenty – można opowiadać stosunkowo krótko. Są najmniej sprężyste z naturalnych materiałów oraz zarazem najcenniejsze.

Opisaliśmy najpopularniejsze dodatki stosowane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że znamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan